ابتدا سعي كنيد راجع به اين ورزش یا صنعت جدید اطلاعات بيشتري كسب كنيد. اين كار را ميتوانيد با مطالعه كتابهائي كه در اين زمينه وجود دارند انجام بدهید و یا با مراجعه به فروشگاه قم هابی (پر پرواز) به صورت رایگان از مشاوره های ما بهره مند شوید.

بهتر است قبل از پرواز دادن مدل واقعی ، با يك شبيه ساز مدل كه بصورت نرم افزار كامپيوتري موجود است ، تمرين نمائيد. ميتوانيد نمونه اي از اين شبيه سازها را با قيمتي مناسب در فروشگاه قم هابی (پر پرواز) تهیه نمایید . این برنامه ها تا حد بسیار زیادی همان حال و هوای پرواز با مدل واقعی را برای شما شبیه سازی میکنند و زمانی که شما قصد دارید برای اولین بار پرنده خود را به پرواز در بیاورید با اصول کار و فرامین این سیستم آشنایی پیدا کرده اید .

اين بستگي به بودجه و علاقه شما دارد. شما ميتوانيد از زير ۱۰۰ هزار تومان تا چند ميليون تومان براي تهیه مدل قابل پرواز خود هزینه کنید .
میتوانید با مراجعه به فروشگاه قم هابی (پر پرواز) ضمن بازدید از مدلهای مختلف ، از قیمتهای به روز این محصولات مطلع شوید و یا از طریق تلفن با کارشناسان ما گفتگو نمایید و راهنماییهای لازم را دریافت نمایید .

برد مفید سیستم رادیو کنترل بستگی به نوع آن دارد ولی امروزه رادیو های موجود در بازار بین ۶۰۰ متر تا چندین کیلومتر به راحتی عملیات ارسال فرامین به گیرنده را انجام میدهند ولی نکته ظریف این است که وقتی هواپیما یا هلی کوپتر شما آنقدر از شما دور شوند که با چشم به سختی بتوانید بالهای آن را تشخیص دهید نمیتوانید کنترل لازم را بر روی پرنده خود داشته باشید .
فاصله ای که معمولا مدلرهای عزیز آن را رعایت میکنند حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ متر است که بستگی به اندازه مدل دارد.

هواپيما هاي آموزشي معمولا با سرعتي حدود ۳۰ تا ۵۰ كيلومتر در ساعت پرواز ميكنند و این سرعت با حرفه ای شدن شما و انتخاب هواپیما های مناسب سرعت بالا میتواند حتی تا حدود ۳۰۰ کیلومتر در ساعت نیز تجربه شود .